Amical: FC Brașov-CFR Cluj 2-1 (2-0) / Brandao, venit de la Parma, s-a accidentat

Articol scris de: Flavius Dumitrescu
Share to Google Plus

CFR Cluj a disputat marți o partidă de verificare împotriva lui FC Brașov. ”Stegarii” s-au impus cu 2-1, golurile brașovenilor fiind marcate în prima repriză de Andrei Cristea și de Mugurel Buga. Rui Pedro a punctat pentru feroviari, în minutul 80.

Grigoraș a început cu Piccolo, Voiculeț, Costea, Camora sau Maah printre titulari și a schimbat toată echipa după pauză, conform stiridesport.ro. Brandao, fundașul central împrumutat de la Parma și care n-a apucat să debuteze într-un meci oficial pentru CFR, s-a accidentat în prima repriză și a fost înlocuit de Rada.

CFR a mai perfectat un meci de verificare cu Gaz Metan Mediaș. Partida va avea loc sîmbătă de la ora 11:00, cel mai probabil pe stadionul dr. Constantin Rădulescu.

FC Brașov – CFR Cluj 2-1

CFR (în prima repriză): Amadio – Maftei, Piccolo, Brandao, Camora – Muniru, Voiculeț, Fl. Costea – Maah, Carter, Păun
CFR (în a doua repriză): Mincă – Hora, Cadu, Rada, Sepsi – Deac, Obiora, Djokovic – Rui Pedro, Tade, Batin

Despre: ,,,,,,,