Chelsea – Steaua 3-1 / Reghecampf şi-a luat în colimator doi elevi după eliminarea din Europa League!

Articol scris de: ofsaid.ro
Share to Google Plus

Laurentiu Reghecampf s-a declarat mandru de prestatia avuta de jucatorii Stelei in partida cu Chelsea, dar au existat totusi doi fotbalisti care l-au nemultumit.

Tehnicianul “ros-albastrilor” le-a reprosat lui Raul Rusescu si Cornel Rapa doua erori.

“Cu Chelsea trebuia sa profitam de orice ocazie. Cred ca altfel ar fi fost soarta partidei daca Raul inscria la faza din startul meciului”, a declarat Reghecampf la Dolce Sport.

“Nu am reusit sa ne concentram in repriza secunda, iar golul lui Terry a venit dupa un fault al lui Rapa. L-am rugat sa nu faca acest lucru. E tanar, mai are de invatat”, a continuat acesta.

Reghecampf explica eliminarea Stelei din Europa League

Steaua a fost eliminata joi seara din Europa League, dupa ce a fost invinsa cu 3-1 la Londra, de Chelsea. “Ros-albastrii” parasesc astfel competitia in faza optimilor, dupa ce in tur, la Bucuresti, s-au impus doar cu 1-0.

Steaua, batuta de Chelsea la Londra si eliminata din Europa League. In sferturi, Chelsea ii va intalni pe rusii de la Rubin Kazan, informeaza Ziare.com

Despre: ,,,,,,,,

Adaugat de la Mar 15 2013. Adaugat in Campionate, Europa League, Ultimele stiri. Poti urmari raspunsuri la acest articol prin RSS 2.0. Poti raspunde la acest articol